Заповіді інтернет-демагога
1. Ніколи не відповідай прямо на поставлене запитання і не розкривай повністю свою позицію. Так ти залишиш собі більше місця для відступу, сказавши «я мав на увазі зовсім не це».
2. Пам'ятай - опонент весь час повинен доводити, що він не верблюд. Якщо він буде доводити будь-яку нісенітницю, то в нього не буде часу викривати тебе, і глядачам буде здаватися, що ти ведеш.
3. Ніколи не сперечайся з іншим демагогом. Якщо в тебе є вибір на чий пост відповідати, вибирай новачків, які наївно намагаються розмовляти з тобою, як з осуджуємою людиною. Вони самі легкі жертви, і ти не можеш їм програти.
4. До демагогів не липне бруд. Що б тобі не писали, завжди залишайся бадьорим, незворушним і статусним. Це дратує.
5. Не займайся примітивною грубістю і флудом. Їдкі глузливі підколки в сто разів образливіше. До того ж модератор не знайде привід заткнути тобі рота, як би йому цього хотілося.
6. Якщо в пості опонента 90% непереборних аргументів, на які нема чого заперечити, проігнорує їх. Потім знайди слабке місце в 10% і раскрути його. Якщо тебе зловили на підтасовуванні або помилці, роби вигляд, що нічого не сталося і переведи суперечку на іншу тему, де ти можеш захопити ініціативу.
7. Ніколи не визнавай своїх помилок, не виправдовуйся і не захищайся - це негідно гарного демагога.
8. Створюй своїм постам ореол очевидності. Фрази «будь-кому відомо, що ...», «тільки дурень не знає, що ...», «давно з'ясували, що ...» творять дива.
9. На світі немає абсолютно безперечних істин, тому досвідчений демагог будь-який пост може повернути проти опонента: якщо хтось висловлює експертну оцінку - скажи, що це лише його думка, якщо тобі приводять будь-які факти - скажи, що джерело недостовірне; якщо говорять, що двічі по два чотири - відповідай, що це не аргумент.
10. Одна з найкращих тактик - довести опонента до сказу (у хорошого демагога це виходить без зусиль), а коли з'явиться хоч малий натяк на ображання гідності, заяви, що у опонентів скінчилися аргументи й вони перейшли на особистості.
11. Інший гарний прийом - апелювати до розуму опонента. «Ти ж розумна людина і сам розумієш, що ...» Якщо він все-таки заперечить, всім здасться, що він сам визнав, що він ідіот.
12. Якщо тебе притиснули до стінки, демонстративно позіхни і скажи: «Все це повна нісенітниця. Я вважаю, що ... ». Аргумент «все це нісенітниця» принципово незаперечний.
13. Фраза: «Як бачимо, опоненти так і не привели ніяких доказів» - кращий друг демагога. Не бійся використати її, навіть якщо неспростовні докази були в кожному рядку. Опоненти все одно нічого не зможуть на це заперечити.
14. Не бійся з нахабною мордою заявляти, що біле - це чорне, а чорне - це біле. Як не дивно, довести зворотне дуже важко.
15. Для демагога немає чинів і звань. Посилання на чий-небудь авторитет ніколи не є доказом і може бути розвінчана простим «А своїх власних думок у Вас немає?».
16. Запам'ятай, що слово «обгрунтуй» є майже лайкою. Якщо тебе обізвали «обгрунтуєм», заяви у відповідь, що все вже було сказано раніше, і що опоненти не вміють читати твої пости.
17. Ніколи не покидай суперечку першим. Дочекайся, коли опоненти зрозуміють, що з тобою говорити марно і підуть, а потім заяви про свою перемогу.
18. Якщо тобі нема чого сказати, цитуй bash.org.ru, udaff.com, відомі блоги в ЖЖ. Це дуже круто і викликає повагу. Візьми два або три вислови і повторюй їх постійно.
19. Обов'язково називай опонентів на Ви, не відходячи від цього. 20. Якщо тобі нема чого відповісти опонентові, то слід ретельно перевірити його повідомлення на предмет орфографічних і пунктуаційних помилок.
21. І, нарешті, останнє ... Пам'ятай, всі навколо знають, що ти - демагог. Тому Вас не повинна турбувати їх думка. Все це ти робиш, щоб піднятися в своїх очах, а не в чужих.
|