У Криму сталося перше серйозне зіткнення між мусульманами-радикалами і їхніми супротивниками-єдиновірцями. У середовищі кримських татар зріє розкол. Радикали з руху Хізб ут-Тахрір привертають все нових і нових прихильників. Їх кінцева мета-халіфат на всіх територіях, населених мусульманами.
Це школа танців. Коли у сімферопольському мікрорайоні Ак-Мечеть побудували нову будівлю мечеті (ліворуч), в старому розмістився хореографічний гурток. Мусульмани з Хізб ут-Тахрір визнали це богохульством. Дім Аллаха. Багато кримчан умовно поділяють мечеті на традиційні і тахріровські - ті, в яких імам проповідує Хізб ут-Тахрір. Одна з таких - алуштинська.
Голова мусульманської громади «Спасибі» Сервер Аметов відмовився виселяти танцювальний гурток з колишньої мечеті (на фото праворуч).
Імам вчить дітей арабської мови
У палаті Кіровської районної лікарні - жертви релігійних розборок.
Довідка: Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі (араб. حزب التحرير — «Партія (ісламського) визволення») - організація, заснована в 1953 році в Єрусалимі суддею місцевого шаріатського апеляційного суду Такіуддіном ан-Набхані в якості філії єгипетського руху «Брати-мусульмани». У ряді держав Середньої Азії та в Росії Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі вважається терористичною організацією. Після смерті ан-Набхані в 1977 році організацію очолив палестинець Абдул Кадім Заллум. Після смерті Заллума в 2003 році організацію очолив Ата Абу Раштіев. Мета угрупування - відновлення справедливого ісламського способу життя і ісламської держави (халіфату) і втілення в ньому ісламської системи. Активну діяльність вели філії організації в Єгипті, Йорданії, Тунісі, Кувейті, Палестині та країнах Західної Європи, особливо в Німеччині. З 1995 року організація почала діяти в Узбекистані. Відомо також про діяльність угрупування на території Таджикистану, Киргизії, Азербайджану, України, Білорусії та Росії. З 14 лютого 2003 року рішенням Верховного суду Росії організація включена до списку заборонених терористичних угруповань. У 1968 році «Хізб-ут-Тахрір» здійснила спроби державного перевороту в Йорданії та Сирії, які провалилися, також мала намір здійснити путч в Єгипті в 1974 році. За наявною інформацією, його організував палестинський терорист, член «Хізб-ут-Тахрір». Інший активіст був членом групи, яка вбила президента Єгипту А. Садата в 1981 році. Спроби перевороту також були здійснені в Іраку й Тунісі. У 1994 році десять членів «Хізб-ут-Тахрір» були звинувачені в плануванні вбивства короля Йорданії Хусейна. Є підстави вважати, що «Хізб-ут-Тахрір» є відповідальною за вбивство в Алеппо (Сирія) у грудні 1999 року відомого ісламського вченого Мухаммада Амін Якана. У грудні 2004 року громадські діячі Татарстану (у тому числі відомий письменник Айдар Халім) виступили з відкритим листом [видалено], звинувативши російські правоохоронні органи в масові арешти приблизно 200 російських мусульман під надуманим приводом їхній зв'язок із «Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі» . У жовтні 2008 року НАК повідомив, що за рік було притягнуто до відповідальності 31 член угруповання в Татарстані, Башкортостані, Курганської і Челябінській областях
|